вівторок, 25 лютого 2020 р.

Виховний проект " Зміни життя на краще або "Фіолетовий браслет"



 Виховний проект " Зміни життя на краще або "Фіолетовий браслет"

Гасло:

«Хочеш змінити життя на краще – зміни свої думки».

                         



І ЕТАП – ПРОБЛЕМНО-ПОШУКОВИЙ.
ПРОБЛЕМАТИЗАЦІЯ
               Проблема та її актуальність
Народна мудрість говорить:
    „Якщо ви мислите на рік уперед – сійте зерна,
    Якщо ви мислите на десять років уперед – садіть дерева,
    Якщо ви мислите на сто років уперед – виховуйте Людину»


                                                  «Любов виникає з любові: коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю»
Григорій Сковорода
Ці слова відомого українського мудреця-гуманіста Григорія Сковороди найбільш влучно відображають актуальну проблему сьогодення: проблему взаєморозуміння, поваги, терпимості у стосунках між людьми.
Актуальність даного проекту зумовлена тим, що в учнів  шкільного віку недостатньо сформовано комунікативні уміння, навички толерантного відношення у колективі. Вони не вміють системно мислити, ставити перед собою цілі та проектувати способи їх досягнення. Недостатній рівень розвитку пізнавальної активності, усвідомлення необхідності виховання творчої особистості  школяра спонукало до впровадження  особистісно- виховного проекту у школі. Адже метод проектів  є особливо актуальним як технологія реалізації компетентнісно підходу в навчально-виховному процесі.
Діти – це дзеркало дорослого світу, це відображення суспільства, а також його негараздів. Нетерпимість в суспільстві, протистояння різних груп населення у    найближчому оточенні дітей, у селах Середняки, Коновалове, Ветхалівка, відсутність любові, поваги в сім  ( 39% дітей школи виховуються у неповних сім ), прояви заздрощів, грубості, лихослів  у класних колективах,зумовили на часі підійти до правильного ставлення дітей до цих проблем.
Все починається з виховання… Виховання є найефективнішим засобом попередження нетерпимості. Виховання в дусі терпимості повинно бути спрямоване на протидію впливу, що викликає почуття страху і відчуження. Воно повинне сприяти формуванню у дітей навичок незалежного мислення, критичного осмислення й вироблення суджень, заснованих на моральних  та духовних цінностях.

Толерантність передбачає всього лише нормальні цивілізовані стосунки між людьми, усвідомлення того, що світ і соціальне середовище багатомірні, а, отже, і погляди на цей світ різні, вони не можуть і не повинні зводитися до одноманітності або бути на чиюсь користь. Починати потрібно із себе, не шукати крайнього і винуватого у своїх проблемах.
Дітей потрібно правильно готувати до життя у цьому багатогранному світі. Поінформований – значить озброєний. Змінити світ майже неможливо, а змінити  своє ставлення, свої думки- реально. Саме  позитивне мислення дітей і є одним із шляхів виховання людини, громадянина,патріота.
ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ
Мета проекту. Сформувати готовність  учнів до особистісного  зростання, позитивного мислення, сприяти впровадженню ідей толерантності, встановлення доброзичливих взаємовідносин між однолітками, дітьми та батьками, школярами та педагогами.
Завдання
1.     Мотивація дітей  до ідей позитивного мислення. Метод «фіолетового браслета»
2.     Розкриття творчого потенціалу кожної дитини
3.     Впровадження принципів толерантності в шкільному колективові.
4.     Залучення  педагогів та батьків до ідей позитивного мислення.
5.     Проведення акцій, спрямованих  на консолідацію школярів, педагогів, батьків та громадськості.
   

Учасники – учні , віком 7- 15 років,батьки, педагоги.





Тривалість проекту -  лютий, березень 2018 року
Керівник проекту – Федорченко Надія Іванівна