вівторок, 31 січня 2017 р.



Практичні задачі до окремих тем


1.     Відсотки. Задачі економічного змісту
Задача 1. Від тривалого зберігання ячмінь втрачає за перший рік 3% своєї маси, а за кожний наступний по 1%. Скільки залишиться від 100 ц ячменю через 4 роки?
Розв’язання
100 ∙ 0,03 = 3 (ц) – втрати ячменю за перший рік зберігання.
100 – 3 = 97 (ц) – маса ячменю після першого року зберігання.
Використаємо формулу складних відсотків.
де р = 1%, n = 3, А0 = 97 ц.
Оскільки ячмінь втрачає у масі, то у формулі знак «-».
Отже, через 4 роки від 100 ц ячменю залишиться 94 ц.
Відповідь: 94 ц.
               Задача 2. У результаті заміни старого верстата на новий продуктивність праці зросла на 25%. На скільки відсотків зменшився час виготовлення однієї і тієї самої деталі?
Розв’язання
            Для виготовлення деталі потрібно виконати деяку роботу, приймемо її за 1. Нехай на старому верстаті деталь виготовляли за t год, а на новому – за T год, звідси продуктивність старого верстата , а нового - . За умовою , звідси t = 1,25Т.
            Обчислимо відсоткове відношення Т до t:
Отже, час виготовлення однієї деталі зменшився на 100% - 80% = 20%.
Відповідь: 20%.
            Задача 3. Ціну товару спочатку знизили на 20%, потім нову ціну знизили ще на 15% і, остаточно, після перерахунку ціну знизили ще на 10%. На скільки відсотків всього знизили початкову ціну товару?
Розв’язання
            Нехай х гр. од. – початкова ціна товару, тоді 0,2х гр. од. – перше зниження;
х – 0,2х = 0,08х – ціна після першого зниження.
0,15 ∙ 0,8х = 0,12х – друге зниження;
0,8х – 0,12х = 0,68х – ціна після другого зниження.
0,1∙ 0,68х = 0,068х – третє зниження (остаточне);
0,68х – 0,068х = 0,612х – ціна після третього зниження.
            Знайдемо різницю між початковою ціною та ціною після останнього зниження:
х – 0,612х = 0,388х.
Отже, початкову ціну знизили на 38,8%.
Відповідь: На 38,8%.


Міністерство освіти і науки України
Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
ім. М. В. Остроградського

                                                                               Кафедра філософії освіти
                                                                                       та інформаційних    
технологій
  

Випускна робота на тему:
« Життєві цінності і навчання»







                                                                       Виконала: Федорченко Надія Іванівна,
                                    Гадяцький район
                                                                 Середняківська ЗОШ І-ІІ ступенів
                          І категорія





ПОЛТАВА- 2015




ЗМІСТ
1.     Вступ
2.     Формування моральних цінностей старшокласників
3.     Молодь на ринку освітніх послуг: життєві цінності та стратегії
4.     Освіта та зайнятість молоді: протиріччя взаємодії
5.     Формування гуманістичних цінностей як результат взаємодії педагога та учня
6.     Висновки






ВСТУП
Отримання освіти є, безсумнівно, однією з головних  цінностей молодого покоління. Ці́нність — будь-яке матеріальне або ідеальне явище, яке має значення для людини чи суспільства, заради якого вона діє, витрачає сили, час, гроші, здоров'я тощо, заради якого вона живе. Вивченню людських цінностей присвячений розділ філософії аксіологія, який підрозділяється на етичну й естетичну аксіологію. Життєві цінності - це соціально схвалювані уявлення більшості людей про те, що таке добро, справедливість, патріотизм, любов, дружба тощо. У процесі виховання проблема формування життєвих цінностей у школярів є однією із найактуальніших проблем у педагогічній науці та шкільній практиці.
Відомо, що система цінностей індивіда відображає не тільки ідеологію і культуру суспільства, до якого він належить, а й ті цінності, які складаються в процесі функціонування груп. Останні, виникнувши як результат спільної, значущої діяльності та спілкування, стають важливим регулятором внутрішньогрупових стосунків, а також визначають ставлення учасників групи до різних соціальних об’єктів та явищ . Зараз багато приділяється уваги пошуку нової стратегії формування системи цінностей як у суспільних, державних структурах, так і в родині, але моральні цінності свого значення набувають тоді, коли вони стають надбанням більшості, включаються в практичні відносини людей, проникають у їхню свідомість і почуття, стають частиною їхньої життєдіяльності. Тому формування ціннісних орієнтацій мусить бути невід’ємною частиною сучасного освітнього процесу. Тема життєвих цінностей  надзвичайно актуальна в сучасному  світі і в Україні зокрема. Кожна людина, згідно своїх переконань і можливостей, має право вибору освіти, професії, країни, де навчатиметься. Здобуття освіти  в сучасному світі – найголовніша цінність молодої людини, яка є міцним фундаментом для подальшої розбудови соціальних цінностей.
Відповідно її відсутність є  однією з головних проблем, особливо для жителів мегаполісів. В останні роки зростає конкурс до вузів. Але цей факт не так легко інтерпретувати. Ми не можемо стверджувати, що молодь потяглася саме до знань. Підвищення кількості абітурієнтів може бути пов'язано, наприклад, з погіршенням рівня освіти, полегшення надходження до ВНЗ або ж, що стосується юнаків, з відстрочкою армії.
Але, на жаль, в Україні  є ще одна проблема. Якщо людина отримує певну професійну освіту, то не завжди це означає, що він отримає гідну роботу на ринку праці. Звідси низька цінність освіти в сфері науки, фабричного виробництва. Все більшу цінність набувають «офісні» спеціальності. 
Якщо раніше молодому поколінню не соромно було одержувати заводські, фабричні професії, і тоді освіта дійсно розглядалася як цінність, то зараз молодь йде здобувати освіту не за своїми уподобаннями, а по престижу будь - яких спеціальностей.
Але з іншого боку з розвитком техніки, науки, інформаційних технологій зростає кількість спеціальностей, відповідно зростає вибір молодого покоління при вступі до вузів.


                              Конспект уроку фізики в 7 класі 
                                                       



           
Тема:   Рух і взаємодія атомів і молекул. Залежність швидкості   руху атомів і молекул від температури тіла. Дифузія. Лабораторна   робота №8 «Дослідження явища дифузії в рідинах і газах».


Мета:  поглибити уявлення учнів про будову речовини,
            ознайомити з рухом і взаємодією молекул;
ознайомити з явищем дифузії і пояснити його з точки зору молекулярної  будови речовини;
розвивати практичні навички, вміння проводити спостереження, аналізувати результати, висловлювати думку, робити висновки;
виховувати відповідальність, старанність, акуратність, творчі здібності.
Тип:  урок засвоєння нових знань.
Обладнання: комп’ютер, проектор, екран, роздруковані завдання для самостійної роботи, посудини з водою, фарба, пензлики, скляні пластинки, пластилін, два металевих циліндри.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
    Доброго ранку, шановні семикласники. Вітаю вас.  Пропоную працювати сьогодні за такими правилами:
Думаємо колективно,
Працюємо оперативно,
Сперечаємось доказово –
Це для всіх обов’язково.
Перевірте наявність у вас підручника, зошита, щоденника, ручки, олівця, лінійки. Ви бачите на партах ще деякі предмети, вони знадобляться нам протягом уроку. Отже, починаємо. Бажаю всім гарної роботи.