неділя, 26 лютого 2017 р.

 

 Фінський уряд сприятиме реформуванню української шкільної освіти – Гриневич

 

 

 

 

 

 

Фінський уряд допоможе створити "нову українську школу".

 
Глава Міністерства освіти й науки України Лілія Гриневич повідомила в інтерв'ю Громадському, що фінський уряд готовий підтримувати реформу шкільної освіти в Україні.
 
За словами Гриневич, фіни рідко вибирають цей пріоритет для співпраці з іншими країнами, оскільки "у них і так є освітній туризм, всі до них їздять переймати досвід".
 
Міністр також наголосила, що система освіти у Фінляндії є прикладом для багатьох країн, але дуже відрізняється від української.
 
"Фінська школа, коли викладає матеріал, вона викладає його інтегрованими предметами, тобто немає специфічного поділу на багато предметів, як у нас звикли. Якщо ви гуманітарій, поглиблено вивчаєте цілу палітру гуманітарних предметів, то тоді ви можете отримати загальний інтегрований курс фізики, хімії і біології", - зазначила Гриневич.
 
На думку міністра,, така система сприймається з великим спротивом в першу чергу вчителями. «Вони звикли до традиції предметного викладання. Постає дуже багато питань, хто буде викладати такий інтегрований курс? А чи від цього не постраждає рівень вивчення біології, фізики і хімії в Україні… Ідея полягає в тому, що ми повинні до старшої школи прищепити дітям не ненависть або байдужість до математики і природничих предметів, а навпаки зацікавленість, щоби більша кількість дітей обирали в 10-11 класі поглиблене вивчення природничих предметів», - додала міністр освіти.
Нагадаємо, Міносвіти запланувало велику реформу «нової української школи», яка розпочнеться у 2018 році.
.Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив про надання Китаєм для українських шкіл 23,5 тисяч комп’ютерів.

неділя, 5 лютого 2017 р.

Формування організації самостійної роботи учнів у процесі викладання інформатики».



Формування організації самостійної роботи учнів у процесі викладання інформатики».

Одним з найдоступніших і перевірених практикою шляхів під­вищення ефективності уроку, активізації пізнавальної діяльності , формування компетентністних навичок учнів на уроці є відповідна організація самостійної навчальної роботи. Вона займає особливе місце на сучасному уроці, тому що учень набуває знань тільки в процесі особистої самостійної навчальної 
діяльності.

Передові педагоги завжди вважали, що на уроці учні повинні працювати по можливості самостійно, а вчитель – керувати їхньою самостійною роботою. Між тим, у школі не часто можна бачити самостійні роботи, які б були спрямовані на формування прийомів пізнавальної діяльності, школярів мало навчають способам і прийомам самостійної роботи.
Під самостійною навчальною роботою розуміють будь-яку, організовану вчителем, активну діяльність учнів, спрямовану на виконання визначеної дидактичної мети в спеціально відведений для цього час: пошук знань, їх осмислення, закріплення, формування та розвиток умінь і навичок, узагальнення та систематизацію знань. Як дидактичне явище, самостійна робота, з одного боку, є навчальне завдання, яке повинен виконати учень, з другого – форма вияву відповідної діяльності: пам'яті, мислення, творчого відображення, поглиблення та розширення сфери дії раніше отриманих знань.
Психологами доведено, що самостійна робота відіграє велику роль у формуванні і розвитку навчальних умінь, вихованні волі, пізнавального інтересу, навичок колективної праці. В ній виявляється індивідуальність кожного учня, формується їхній інтелект і характер. Усе це сприяє засвоєнню глибоких і міцних знань. Тому, проблема самостійної роботи учнів як ефективного методу формування вміння вчитися, навичок самоосвіти є актуальною.
Вважаю, де організована самостійна робота там є праця, видно результат, там ефективний урок, бо самостійність у навчанні - найважливіша передумова повноцінного оволодіння знаннями, вміннями й навичками. Часто й правильно застосована самостійна робота розвиває довільну увагу дітей, виробляє в них здатність міркувати, запобігає формалізму у засвоєнні знань і взагалі формує компетентність  як рису характеру.
Дослідження вчених-педагогів та психологів встановили чотири рівні самостійної продуктивної діяльності учнів і відповідні їм чотири типи самостійних робіт: